Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Doğru Makyaj Teknikleri

Makyaj yapmayı derhal her bayan sever. Makyaj bir kişisi şahane güzelleştirebilir ya da olduğundan daha nahoş görünmesine neden olabilir. Ama makyajın kalitesini belirleyen faktör, temeli değiştirmeden sunmasıdır. Yani kişinin olduğundan farklı görünmesini sağlamak alanına, var olan yüz hatları, karakteristik özelliklerini daha renkli sunmasıdır.

Makyaj teknikleri, bayan hoşluğunu desteklemek istikametinde uygulanmalıdır. Çünkü kat kat boyalar sürmek, bambaşka bir yüz görünümü sunmak lakin, makyaj hilesi olabilir. Ve makyaj gelgelelim temel olan kimseyi güzelleştirebilir. Başka türlü boya sürülmüşlükten farklı olmaz.

Ülkü Makyaj Yapmak İçin

Abartıya kaçılmaması değerlidir. Makyaj birtakım, makyaj sabitleyici, fondoten, pudra, allık, kalem, far, rimel, ruj umumî olarak en sık kullanılan kozmetik eserleri arasındadır. Cildiniz için mineralli makyaj eserleri kullanmak birebir devranda cildinizin beslenmesine ve rahat nefes almasına imkan sunar.

Makyajın olmazsa olmazı, rimeldir. Rimel sürülmeyen hiçbir makyaj tamamlanmış sayılmaz.

  • Allık fırça ile yüzün haline nazaran sürülmelidir. Allık; yanaklar yahut elmacık, alın, burun ucu ve çeneye sürülür.
  • Pudra tüm yüze uygulanan ve süngerle sürülmesi gereken, kapatıcıdır. Ciltle tıpkı renk olması esastır.
  • Maskara en son sürülmeli ve kirpik dipleri muhakkak taranmalıdır.
  • Kalem sürüldükten sonra fırça ile flulaştırılmalı ve eğrilikler giderilmelidir.
  • Eyeliner gece makyajında kullanılması gereken lakin günlük makyajda sıkla kullanılan bir eserdir. ıslak görünümlü olanları gündüz sürmeyin. Kalem sürüldüğünde kuyruk uzatılabilir, fakat eyelinerda yapay manzara verir.
  • Ruj, kalın tabaka halinde sürüldüğünde en doğal makyajı bile şiddetli yapay gösterebilir. Ten, far ya da kıyafet rengine nazaran değil, saç rengine nazaran ruj seçimi yapılmalıdır.
  • Göz farı, kirpik diplerinden itibaren yoğundan açığa sahih sürülmeli ve ufuk çizgisi üzere sabitlik yapılmamalıdır.

Makyaj teknikleri, klasiklere nazaran değil kendi yüz hatlarınıza nazaran uygulanmalıdır. Boş vakitlerinizde büsbütün bronz bir allığı tüm yüzünüze sürün ve asimetrik detaylarını keşfedin.


KAYNAK