Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Düğün Öncesi Gelin Saç Bakımı

Gelinlerin bu özel günde ciltleri kadar saçlarına da önem verdiğini biliyoruz. Düğün öncesi gelin saç için ne yapılmalıdır ? Düğün öncesi saç bakımı nasıl yapılır? Gelin saçı sağlıklı, parlak ve dolgun olmalıdır peki ama nasıl?

Yazı İçeriği

  • Düğün Öncesi Gelin Saç Bakımı
  • Gelin Saç Bakımı Nasıl Olur?
    • Cila Gibi Maske
    • Işıltılı Saçlar
    • Hergün Yıkamayın
    • Kırıklar Artık Yok

Düğün Öncesi Gelin Saç Bakımı

Hayatınızın en özel gününde tüm gözler sizde iken elbette saçınızda gelinlik ve makyaj kadar önemli bir hal alıyor. Düğün için kuaföre gidecek olsanızda saçınızın daha öncesinde bakımlı olması gerekir. Bakımlı saçlar hem kuaförün işini kolaylaştırır hemde modelin daha güzel durmasını sağlar. Düğünden önce uygulamanız gereken saç bakımları ve püf noktalarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Gelin Saç Bakımı Nasıl Olur?

Cila Gibi Maske

Saçınızın parlaması ilk önceliğiniz olacaktır. Bunun için hem doğal hemde kozmetik şirketlerinin ürettiği maskeleri tercih edin. Düğün öncesi çok yoğunum bakım yapamam diyorsanız saçtan çıkması daha kolay olan badem yağı, susam yağını kullanarak hızlı bir maske hazırlayın. Birkaç saat saçınızda tutun. Haftada 3 defa uygulayın.

Işıltılı Saçlar

Saçlarınızda boya kullanmıyorsanız ama donuk bir renge sahip olduğunu düşünüyorsanız ışıltıyı deneyebilirsiniz. Güvendiğiniz bir kuaför ile konuşarak saçlarınıza kendi renginden birkaç ton açık ışıltı verebilirsiniz.

Hergün Yıkamayın

Saçların doğal yapısı ile kendini beslemesi için saçlarınızı her gün yıkamayın. Bu kendi doğal yağı ile kalmasını sağlayacaktır. Saç derinizde bulunan doğal yağ hem saçınızı besler hemde parlatır.

Kırıklar Artık Yok

Düğün için saçlarını uzatan bir çok kadın var. Ancak düğünde uzun saçtan daha dikkat çeken bir konu sağlıklı saçlardır. Saçlarınızı çok az bile olsa kestirin. Daha tok bir görünüm elde etmiş olursunuz.

KAYNAK