Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Her Kadının İhtiyaç Duyduğu 7 Süper Gıda

Kilo vermek ve sıhhatinizi güzelleştirmek istiyorsanız, diyetinize meyveler, sebzeler ve tam tahıllar üzere besleyici harika besin ve yiyecekler eklemeye itina göstermelisiniz.

Bakın, bedeninize koyduğunuz her şey aslında hastalıklarla savaşan cephaneliğinizde bir araçtır ve en âlâ silahları seçmek çok kıymetlidir. Pekala, tercih edilen en düzgün diyet silahları tam olarak nedir?

Şu anda mükemmel görünmenize ve hissetmenize yardımcı olabilecek ve ileride göğüs kanseri, kalp hastalığından ve kırılgan kemiklere kadar çeşitli bayan sıhhati kaygılarından koruyabilecek bu harika yiyecekler burada devreye giriyor !

Yazı İçeriği

 • Her Bayanın Muhtaçlık Duyduğu 7 Üstün Besin
  • Yağlı balık
  • Ceviz
  • Fasulyeler
  • Yulaf Ezmesi
  • Süt
  • Çilek ve Böğürtlen

Her Bayanın Muhtaçlık Duyduğu 7 Harika Besin

Aşağıdaki yedi muhteşem yiyeceğin tümü, önümüzdeki yıllarda sıhhat ve kilo verme uğraşlarınız için lezzetli ve güçlü müttefiklerdir. Ne olduklarını ve ne sıklıkla yemeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin. Ve sıhhatinizi güzelleştirmenin daha fazla yolu için; Bayan sıhhati için magnezyum almak için 5 neden makalemize okuyun.

Yağlı balık

 bayanların yemesi gereken besinler

Bunu ye! zira: Kilo alımı, artrit ve kalp hastalığına bağlı vefatları önler.

Uskumru ve somon üzere yağlı balıklar, sıhhati geliştiren harika güçlerini yüksek omega-3‘lerine ve D vitamini içeriğine borçludur. Aslında, yağlı balıkların kilo vermeye yardımcı olan bu besinlerdir. D vitamini açlığı ve istekleri denetim altında tutarken, omega-3’ler tokluk hissini artıran ve iştahı azaltan sindirim oranını yavaşlatarak gün boyunca daha az kalori yemenize yardımcı olur. Tertipli olarak yağlı balık tüketmek, kalp hastalığından ölme olasılığınızı da% 33’ten fazla azaltabilir! Dahası, güçlü yağ asitleri iltihabı uzak tutabilir ve buna karşılık, ekseriyetle ağrı ve sertlikle alakalı bir durum olan artrit riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

Ne kadar gereksiniminiz var: Hami besin hususlarının tertipli olarak tedarik edilmesini sağlamak için haftada en az iki sefer yağlı balık yiyin. Pişmiş bir porsiyon 100 gram olarak kabul edilir.

Ceviz

 harika besin

Bunu ye! zira: Daha güzel uykuyu teşvik eder, kolesterol düzeylerini düşürür ve kardiyovasküler hastalık riskini azaltır.

İster inanın ister inanmayın, her yıl üç bayandan biri kalp hastalığından ölüyor. En hayati organınızı korumak, günlük diyetinize biraz ceviz eklemek kadar kolaydır. Son vakitlerde yapılan bir araştırma, günde 50 gram ceviz yemenin, yalnızca 8 hafta içinde, kilo almaya neden olmadan kalbe ve kalbe giden kan akışını kıymetli ölçüde güzelleştirebileceğini buldu. Sıhhat uzmanları ayrıyeten, güçlü yemişin kolesterol düzeylerini düşürebileceğini ve daha uygun bir gece uykusunu destekleyebileceğini ve bunun da daha ince kalmanıza yardımcı olabileceğini söylüyor. 500’den fazla iştirakçinin yer aldığı yeni bir öteki çalışma, yalnızca 30 dakikalık uyku saatini kaybetmenin obezite riskini %17 artırdığını ortaya koydu!

Ne kadar gereksiniminiz var: Günde 50 gram tüketebilirsiniz. Sade atıştırmalık olarak tadını çıkarın yahut yoğurda, yulaf ezmesine yahut salatalara ekleyin.
Afiyet olsun.

Fasulyeler

 bayanların tüketmesi gereken besinler

Bunu ye! zira bunlar: Kolesterolü düşürür, diyabeti önler ve adet öncesi gerginlik sendromu yan tesirlerini azaltır.

Fasulyenin lif bakımından varlıklı olduğunu, baklagillerin kolesterol düşürücü tesirlerinden sorumlu olan besin olduğunu zati biliyorsunuzdur, fakat su tutma ve ruh hali değişiklikleri üzere adet öncesi gerginlik semptomlarını azaltabileceğini duydunuz mu? Mineral, bedenin suyu atmasına yardımcı olur ve ayrıyeten ruh halini istikrarda tutan ve iştahı denetim altında tutan hormon olan serotonin düzeylerini artırabilir. Fakat hepsi bu değil! Düşük glisemik indeksleri nedeniyle, fasulyenin karbonhidratları, örneğin, kan şekeri düzeylerini sabit tutmaya yardımcı olur. Kilo alımını ve diyabeti uzak tutmaya yardımcı olabilir ve ayrıyeten şeker hastalarının sağlıklı bir kan şekeri düzeyini muhafazasına yardımcı olabilir.

Ne kadar gereksiniminiz var: Haftada üç fincan fasulye kafidir.

Yulaf Ezmesi

 bayanlar için harika besin yulaf ezmesi

Bunu ye! zira: Formunu muhafazaya yardımcı olur. Kolesterolü düşürmeye, kalp hastalığı ve tip 2 diyabet riskini düşürmeye yardımcı olur.

Yüksek kolesterol, kan damarlarında yağ biriktiğinde gelişen, hayatı tehdit eden bir durumdur. Tedavi edilmezse kalp krizi ve felce neden olabilir. Neyse ki gayret etmesi çok sıkıntı değil. Yulaf ezmesi üzere, çözünür lif açısından güçlü tam tahıllar içeren sağlıklı bir diyet yardım edebilir. Yulaf ezmesi sizi kalp hastalığından da koruyabilir. 68.000’den fazla bayanın katıldığı bir araştırmada, günde en çok lif tüketenlerin, en az tüketenlere nazaran kalp hastalığına yakalanma mümkünlüğünün %23 daha düşük olduğunu buldu. Kahvaltılık temel lif içeriği sayesinde, tip 2 diyabet geliştirme mümkünlüğünü %61 oranında azaltabilir! Muhteşem yıldız besin birebir vakitte kan şekerini dengelemeye yardımcı olur, bu da diyetten kaynaklanan açlığı ve glikozdaki tehlikeli düşüşleri mahzurlar. Diğer bir deyişle, yulaf ezmesi yemek aslında sağlıklı ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olabilir.

Ne kadar gereksiniminiz var: Günde 1 fincan yulaf ezmesi kahvaltıda kafidir.

Süt

 bayanlar için en güzel içecek

Bunu iç! zira: Kemikleri korur, yağlarla savaşır, kanser ve kalp hastalığı riskini azaltır.

Hepimiz daha evvel duymuşuzdur: Süt bedene âlâ gelir. Kalsiyum sadece kemikleri sağlıklı ve güçlü tutmakla kalmaz, tıpkı vakitte yağ ve kilo alımıyla da savaşır. Bedeninizin kalsiyumu emmesine yardımcı olmanın yanı sıra, D vitamini kalp hastalığı riskini azaltabilir ve göğüs, kolon ve yumurtalık kanserlerini önleyebilir.

Ne kadar gereksinimin var: Günde bir fincan içmeyi gayeyle.

Çilek ve Böğürtlen

 gebe bayanlar için yiyecekler

Bunu ye ! zira bunlar: Sağlıklı gebeliklere yardımcı olur ve zihinsel gerilemeyi, sindirim bozukluklarını ve kolon kanserini önler.

Meyveler yalnızca günlük beslenmenize renkli ve lezzetli bir katkı değil, tıpkı vakitte bir dizi sıhhat faydasının kompakt bir kaynağıdır. Meyvenin yüksek lif içeriği sayesinde, çilek yemek sindirim bozukluklarını ve kolon kanserini de önleyebilir. Meyveler birebir vakitte folik asit ve C vitamini açısından da zengindir. Doğurganlık yıllarında bayanlar için iki temel besin hususu.

Ne kadar gereksiniminiz var: Her hafta üç ila dört porsiyon çeşitli meyveleri sade yiyin yahut yoğurda, yulaf ezmesine, salatalara ve tatlılara ekleyin. Afiyet olsun.

KAYNAK