Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Cilt, Gözenek Sıkılaştırıcı Keten Tohumu Jeli Nasıl Yapılır? Cilde 12 Faydası

Sarkık cilt, sizi donuk ve yaşlı gösterir. Cildinizin bu halde görünmesinin arkasında pek çok neden olabilir, sıhhatsiz hayat şekli, beslenme alışkanlıkları yahut makûs cilt bakımı yaygın olanlardır. Cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırmak için birtakım doğal, tesirli ilaçlar denemelisiniz. Keten tohumu jeli nasıl yapılır, keten tohumu jeli cilde yararları makalemizde sizlerle..

Keten tohumu, cildiniz için şahane olan omega 3 yağ asitleri ile doludur. Bu tohumlar ayrıyeten cildinizin erken yaşlanmasını önleyen antioksidanlar ve fitokimyasallar içerir. Genel olarak keten tohumu cildiniz için mükemmeldir.

Artık evdesiniz ve cildinize bakmak için her vakit vaktiniz olduğuna nazaran neden bu kolay ve kullanışlı DIY’i denemiyorsunuz? Burada size meskende keten tohumu jeli yapmak için kolay bir tanım getiriyoruz. Bu jel yalnızca 2 bileşen kullanılarak hazırlanabilir ve sonuçlar sihirli!

Mesken İmali Keten Tohumu Jeli Maske Tanımı

En kolay cilt, gözenek sıkılaştırıcı jel tanımı olan keten tohumu ve su karşımı maskesi cildinizi parlatır ve birçok da yararı vardır. Keten tohumu maskesi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız okumaya devam edin.

 keten tohumu jeli maske yapılışı

Gereksiniminiz olan:

 • 2 su bardağı su
 • 1/2 su bardağı keten tohumu

Talimatlar:

 1. Keten tohumu jeli yapmak için bir tava alın ve üzerine su ve tohum ekleyin. Orta ateşte kaynatın.
 2. Materyalleri karıştırmaya devam ettiğinizden emin olun. Suyun jele dönüştüğünü göreceksiniz.
 3. Alevi kapatın ve bir süzgeç kullanarak jeli süzün.
 4. Soğumasını bekleyin ve bir kaba aktarın.
 5. Bu jeli buzdolabınızda bir ay saklayabilirsiniz.
 6. Bu yağa koku eklemek için ona rastgele bir uçucu yağ ekleyebilirsiniz.

Nasıl kullanılır?

Bu jel cildinizde nemlendirici olarak kullanılabilir. Yüzünüzü suyla yıkadıktan sonra kurulayın. Sonra, biraz jel alın ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 10 ila 20 dakika saklayın. Soğuk suyla yıkayın.

Keten Tohumu Jelini Kullanmanın Yararları

 keten tohumu jeli cilde yararları
 1. Her bayan sıkı ve genç bir cilt ister. Bu keten tohumu jeli cildinizi sıkılaştırmanıza yardımcı olur.
 2. Keten tohumu jeli cildinize ışıltı verecektir.
 3. Cildinizi nemlendirdiği için kuru cilde sahip bayanlar için şahane bir cilt jelidir.
 4. Kuru ciltler için mükemmel olan omega 3 yağ asitlerine sahiptir. Keten tohumu cildinizin kurumasını engelleyen özelliklere sahiptir. 
 5. Keten tohumu cildiniz için bir peeling misyonu görür ve yüzünüzdeki tüm meyyit cildi temizleyerek hoş bir ışıltı verir!
 6. Bu jeli kullanmak yüzünüze sağlıklı bir cilt tonu verecektir.
 7. Cildiniz donuk ve sistemsiz görünmeye başladıysa, kullanmanız gereken yüz jeli budur.
 8. Keten tohumu jeli, yaşlanma tersi anti aging jel üzere çalışır, kırışıklıklar, ince çizgiler üzere yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını pürüzler.
 9. Cildinizin genç ve hoş görünmesini sağlar. Bu jel ayrıyeten yüzünüzdeki koyu lekeleri çıkarmak için de kullanılabilir.
 10. Cilt sorununu tedavi etmek için jele biraz bal ekleyebilirsiniz.
 11. Bu jel ayrıyeten sivilce ve sivilcelerin tedavisinde de yararlıdır.
 12. Keten tohumunda bulunan antioksidanlar, cildinizin ziyanlı güneş ışınlarından ve kirli havadan ziyan görmesini önlemeye yardımcı olur.

Bu cilt sıkılaştırma jeli yalnızca keten tohumu ve su kullanılarak hazırlanabilse de, yüzünüze uygulamadan evvel bir yama testi yaptığınızdan emin olun. Daha fazla cilt sıkılaştırıcı maske tanımları için; Gözenek Sıkılaştırıcı 9 Doğal Çare

KAYNAK