Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Uzmanlara Göre 2021 Yılında Kilo Vermek İçin En İyi 6 Diyet

2021 yılında kilo vermek için en güzel diyetler listemize göz atabilirsiniz. 2021 yılının tanınan en yeterli 6 diyet listemiz sizlerle… Vegan! Paleo! 5-2 Aralıklı Oruç! Keto diyeti! Piyasadaki çok sayıda moda diyet başınızı döndürebilir ve her birinin, karbonhidrat / şeker / et / akşam yemeğinden vazgeçtikten sonra ne kadar şahane hissettiklerini Instagram’ın her yerine paylaşan beşerler var.

Yazı İçeriği

 • 2021 Yılında Kilo Vermek İçin En Uygun 6 Diyet
  • Akdeniz diyeti
  • DASH Diyeti
  • Vegan Diyeti
  • Aralıklı Oruç Diyeti
  • Volümetrik Diyet (Hacimsel Diyet)
  • Keto Diyeti

2021 Yılında Kilo Vermek İçin En Güzel 6 Diyet

Bu diyetlerden hangisi kilo vermenize hakikaten yardımcı olabilir ve daha da değerlisi onu uzun vadede uzak tutabilir? Uzmanlar âlâ, makûs ve açlıktan bahsediyor. Dilerseniz 2021’de İzlenecek Yiyecek ve Diyet Trendleri göz atabilirsiniz. İşte o diyetler;

Akdeniz diyeti

 2021 kilo vermek için diyet

Yunanistan, İtalya, İspanya ve Portekiz’in kalp dostu hayat üslubuna dayanan Akdeniz stili diyetler, avokado, zeytinyağı, fındık ve haftada en az iki kere balık üzere sağlıklı yağlar, bol ölçüde fasulye, meyve, yapraklı yeşillikleri içerir. Tam tahıllar ve hatta günlük bir bardak kırmızı şarap. Ölçülü bir halde peynir yiyebilirsiniz, lakin kırmızı eti haftada bir yahut iki ile sonlandırın.

Günde 1500 kalori alımı sınırlandırırsanız kilo vermeye yol açabilir. Klâsik bir Akdeniz diyetini yahut düşük karbonhidratlı bir versiyonunu takip etmenin, 12 ay boyunca beden yükünün yaklaşık % 5-10’u kadar kilo kaybına neden olabileceğini bulmuştur.

DASH Diyeti

 kilo vermek için diyetler

Hipertansiyonu (DASH) Durdurmak için Düşük Sodyumlu Diyet Yaklaşımları Diyet, insanların kan basıncını uyuşturucu kullanmadan denetim etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış olsa da, birkaç kitap bunu kilo verme diyetinin temeli olarak kullanmıştır. DASH meyveleri, zerzevatları, tam tahılları ve az yağlı yahut yağsız süt eserlerini vurgular ve doymuş yağ ve diyet kolesterolünü hudutlar.

Bu diyetle sıhhatinizi katiyen güzelleştireceksiniz ve DASH’ın kalp sıhhati kurallarına uyarak kaloriyi kısıtlarsanız kilo verebilir ve kan basıncınızı düşürebilirsiniz.

Vegan Diyeti

 zayıflamak için diyetler

Klâsik vejetaryen diyetinin bir adım ötesine geçen veganlar , süt eserleri, yumurta ve bal dahil tüm hayvansal eserlerden uzak durur . Birçoğu bu ömür stilini etik yahut çevresel nedenlerle seçerken, kimi beşerler kilo vermek için vegan diyetini de tercih ediyor. Bitki bazlı etlerin yeni çağıyla vegan olmak her zamankinden daha kolay.

Yalnızca vegan olmak kilo vermenize yardımcı olmaz. Sonuçta, şeker, makarna ve patates cipsi, bilhassa sağlıklı yahut düşük kalorili olmadan vegan etiketi altına girebilir. “Yeşil yapraklı sebzeler ve bitki bazlı proteinler üzere yüksek kaliteli vegan yiyecekler yerseniz kilo verebilirsiniz. Bitki bazlı bir diyet uygulayanların, hayvansal eserleri yiyenlere nazaran daha düşük ortalama beden kitle indeksine sahip olduğunu doğrulamaktadır.

Aralıklı Oruç Diyeti

 2021 tanınan diyetler

Aralıklı oruç planını yapmanın birkaç farklı yolu vardır: Kimi beşerler haftada 5 gün ne isterlerse yer, sonra başka 2 gün çok düşük kalorili bir diyet (genellikle yaklaşık 500 kalori) tüketirler; başkaları yemeklerini her gün 8 saatle sonlar. Diyelim ki sabah 8 ile 16 ortası sınırsız yemek yemek ve öteki 16 saat oruç tutuyorsunuz.

Aralıklı oruç diyeti ile nasıl kilo verebilirsiniz; Genel kalori tüketiminizi sınırlayarak, kiloları azaltacaksınız, bu diyetin metabolizma suratınızı da artırabileceğine ve öbür olumlu sıhhat tesirlerine sahip olduğuna dair kimi deliller olduğuna dikkat çekiyor. Bir araştırmada aralıklı oruç yapan beşerler nizamlı kalori kısıtlamalı bir diyet yapanları olarak tartısının birebir ölçüde kayıp olduğunu gördük.

Volümetrik Diyet (Hacimsel Diyet)

 en uygun kilo vermek için diyet önerisi

Düşük kalorili, besleyici ağır yiyeceklerle doymanızı sağlayarak kilo vermeyi teşvik etmek için tasarlanmış bir beslenme planıdır. Su içeriği yüksek ve kalori yoğunluğu düşük yiyeceklere öncelik vererek açlık hissini azaltmayı amaçlamaktadır. Ayrıyeten tertipli antrenman ve yemek günlüğü tutma üzere başka sağlıklı alışkanlıkları da teşvik eder.

Volümetrik diyette hiçbir yiyecek büsbütün yasak değildir. Aslında, porsiyon boyutlarınızı değiştirerek ve öteki öğünlerinizi ayarlayarak yüksek kalori yoğunluğu olan yiyecekleri dahil edebilirsiniz. Diyet, günde en az 30-60 dakika fizikî aktivite yapmanızı önerir, bu da güç harcamanızı yahut gün içinde yakılan kalori ölçüsünü artırarak kilo kaybını ve yağ kaybını artırabilir.

Keto Diyeti

 2021 diyet önerisi

Keto yahut ketojenik diyet, daha tesirli yağ yakmanıza yardımcı olabilecek düşük karbonhidratlı, orta proteinli, yüksek yağlı bir diyettir. 50’den fazla çalışmada gösterildiği üzere kilo kaybı, sıhhat ve performans için birçok yararı vardır. Bu yüzden birçok tabip tarafından tavsiye ediliyor. Ketojenik diyet bilhassa fazla beden yağını açlık çekmeden kaybetmek ve tip 2 diyabeti düzgünleştirmek için faydalı olabilir. Bakınız: Ketojenik Diyet Nedir? Ketojenik Diyet Listesi Nasıl Uygulanır? Ne Yenir?

KAYNAK