Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Diyetisyenler Tarafından Önerilen En Sağlıklı Yoğurtlar

Market yoğurtları ! Mesken yoğurtları En sağlıklı yoğurt hangisi diye merak ediyorsanız yoğurtlar hakkında bir kaç tavsiye verelim. Sık sık yoğurdun sağlıklı bir seçim olup olmadığı ve en sağlıklı yoğurdun ne olduğu sorulur.

Şayet gördüyseniz instagram da besleme sayfalarını, kahvaltıda yahut sağlıklı bir atıştırmalık olarak yoğurt büyük bir kitle tarafından yendiğini göreceksiniz. Bunun nedeni, yoğurdun güçlü kemikler ve dişler için gerekli olan kalsiyum açısından doğal olarak varlıklı olması, şahane bir protein kaynağı olması ve probiyotik içermesidir. Bununla birlikte, mevcut yoğurt çeşitlerinin sayısı giderek artmasıyla, neye bakacağınızı ve sıhhatiniz için en yeterli seçimi nasıl yapacağınızı bilmeniz değerlidir. İşte yoğurt seçerken aklınızda bulundurmanız gereken 5 şey.

Yazı İçeriği

  • Sade yoğurt tercih edin
  • Konut yoğurdu en uygunudur
  • Probiyotiklere dikkat edin
  • Tam yağlı yoğurtlardan korkmayın
  • Hindistan cevizi yoğurdu heyecanına kapılmayın

Sade yoğurt tercih edin

 en sağlıklı yoğurt

Sade bir yoğurt seçmek, çoklukla yoğurdun içine sinsice eklenen şekerler için endişelenmenize gerek olmadığı manasına gelir. Sade yoğurttaki beslenme bilgi paneline baktığınızda, gördüğünüz şeker, süt eserlerinde doğal olarak bulunan laktoz ismi verilen bir şekerdir (ve bilginize bu, ek şeker değil doğal bir şekerdir). Sade yoğurdun tadını beğenmiyorsanız, taze yahut dondurulmuş meyveleri karıştırarak doğal olarak tatlandırmayı deneyin. Biraz lezzet katmak için bir avuç ezilmiş fındık eklemeyi de deneyebilirsiniz. Bu günlerde ek şeker içermeyen birtakım sağlıklı aromalı yoğurt seçenekleri de var.

Konut yoğurdu en güzelidir

 konut yoğurdu sağlıklı mı

Yoğurt kelam konusu olduğunda ekseriyetle en besleyici seçenek mesken yoğurdu olarak kabul edilir. Yapılış formu nedeniyle, protein açısından doğal olarak daha yüksektir, bu da onu kahvaltıya mükemmel bir katkı yapar ve sizi sabah boyunca tatmin hissetmenizi sağlar. Markette satılan yoğurtlar genelde daha kremsi bir doku vermek için ekseriyetle krema, süt katıları, jelatin ve sakızlar üzere koyulaştırıcılar içerir. Mesken yoğurdu organik ve kendi yaptınız olduğu için inançlıdır. Dilerseniz;

Probiyotiklere dikkat edin

 yoğurt seçimi

Probiyotikler, bağırsaktaki canlı yararlı bakterilerdir. Pek çok farklı probiyotik tipi vardır ve probiyotiklerin sıhhat faydaları çoktur. Örneğin, âlâ araştırılmış Lactobacillus rhamnosus GG’nin (LGG olarak bilinir) sindirim sistemi üzerinde olumlu sıhhat tesirlerine sahip olduğu gösterilmiştir. Yoğurt yapmak için kullanılan klasik bakteri tipleri Streptococcus thermophilus ve Lactobacillus delbrueckii alt çeşidi bulgaricustur. Bunlara ek olarak, kimi yoğurtlar ayrıyeten ek probiyotikler içerir; en yaygın çeşitler Lactobacillus ve Bifidobacterium’dur. Ülkü olarak, birden fazla probiyotik tipi içeren bir yoğurt seçmenizi öneririz. Probiyotik dozlar, CFU’larda (koloni oluşturan birimler) ölçülür. Kâfi probiyotik tükettiğinizden emin olmak için, porsiyon başına en az 10 ^ 8 CFU içeren bir yoğurdu alın.

Tam yağlı yoğurtlardan korkmayın

 en sağlıklı yoğurt

Süt eserleri, bilhassa yoğurt yağ içeriği enteresan bir konudur. Yağı azaltılmış ve diyet yoğurtlar uzun vakittir tanınan bir seçenek olmuş ve yoğurt reyonunun hakim kısımları olmuştur. Yeni araştırmalar, sağlıklı beşerler için (yani kalp hastalığı yahut şeker hastalığı olmayan kişiler) tam yağlı süt eserlerinin sağlıklı beslenme bağlamında Tamam olduğunu göstermiştir. Yağ doyurucu. Yoğurdu lezzetli kremsi yapan yağdır ve bu etkiyi diyet yoğurtta elde etmek için ekseriyetle jelatin üzere katkı unsurları eklenir.

Hindistan cevizi yoğurdu heyecanına kapılmayın

 en sağlıklı yoğurtlar

Hindistancevizi yoğurdu, süt eserleri içermediği için veganlar yahut süt alerjisi yahut intoleransı olan bireyler için güzel bir seçenek olsa da, maalesef beslenme açısından çok güzel değildir. Hindistan cevizi yoğurdu, yüksek kilojul, yüksek doymuş yağ seçimidir ve protein, kalsiyum bakımından daha düşüktür ve doğal olarak probiyotik içermez.

Dilerseniz Gece Yoğurt Yemek Zayıflatır Mı? yazımıza göz atabilirsiniz.

KAYNAK