Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Feng shui dekoru için 9 en düzgün mesken bitkileri çiçekleri

Bitkiler her vakit meskende huzurlu ve sakin bir atmosfer yaratmaya yardımcı olarak bizi tabiata ve gerçek benliklerimize bağlı fiyat. Fakat güçleri, yalnızca güzel bir ruh hali yaratmanın ve havayı temizlemenin ötesine geçiyor. Feng Shui’ye nazaran bitkiler, sadece konuttaki hissetme formunuzu değil, tüm ömrünüzü da etkileyebilecek olumlu gücüne sahiptir ! İşte en âlâ Feng Shui mesken bitkisi.

Crassula Modeli: Yeşim Bitkisi​

Hayatınıza zenginlik çekmek için, meskeninize olabildiğince çok yeşim bitkisi koyun. Çinliler, Crassula ovata olarak da bilinen yeşim bitkilerinin, bilhassa meskenin ‘servet köşesine’ konulduğunda hayatlarına zenginlik çektiğine inanıyor. Feng Shui’ye nazaran, tüm ömür alanınız, ömrün farklı istikametlerine karşılık gelen özel alanlara sahiptir. Bitkileri bu alanlara koymak, zenginliğinizi, bahtınızı, refahınızı ve yaratıcılığınızı güçlendirecek bir olumlu güç akışı getirecektir.

Bambu​

Bambu, ömrünüzün her alanında büyümeyi destekleyen olumlu güce sahiptir. Zenginliğinize, canlılığınıza ve genel talihinize karşılık gelen konutunuzun farklı yerlerine bir vazoya beş ila dokuz kol bambu koyabilirsiniz.

Orkide​

Orkideler doğurganlığın ve refahın sembolü olarak bilinir. Nazik güçleri, yatak odasının sakin ve huzurlu güç yaratması için onları harika kılar. Konutunuzun sıhhat alanına sarı orkideler koyabilirsiniz, pembe olanlar aşk alanı için harikadır, mor orkideler ise zenginlik alanında hoş hisler yaratır.

Adaçayı​

Allerjenler ve her türlü makus güç kelam konusu olduğunda adaçayı son temizleyicidir. Yüzyıllardır tüm dünyada meskenleri ve hayat alanlarını temizlemek için kullanılmıştır. Meskende büyüyen adaçayı, konutunuzun gücü için mükemmeller yaratan kendi temizleyicinize sahip olmanın şahane bir yoludur. Bir saksıda yetiştirebilir ve akabinde tütsü olarak yakmak için biraz kurutabilirsiniz.

Barış Zambağı (Yelken Çiceği)​

Barış zambağı, şahane görünen ve soluduğumuz havada bulunan ziyanlı bileşikleri yok etmede kusursuz bir iş çıkaran, az bakım gerektiren bitkilerden biridir. Barış zambağı ayrıyeten alerjenleri de temizler, bu nedenle konutunuzun içinde bu türlü en az bir bitkinin olması güzeldir.

Eğreltiotu​

Bilhassa asılı saksılarda düzgün görünüyorlar ve konutun rastgele bir yerine yerleştirilebilirler. Bunları konutunuzdaki köşelerin negatif gücünü yok etmek için kullanabilirsiniz.

Portakal Ağacı​

Narenciye ağaçlarının, hayatın her alanında bolluğun kaynağı olan büyük talih getirdiği bilinmektedir. Verandanızda, balkonunuzda ve hatta bahçenizde bir portakal ağacı yetiştirebilirsiniz.

Şakayık​

Şakayık hoş görünür ve hayatınıza aşkı çekebilir. Beyaz ve pembenin tüm tonlarında bulunan hoş kokulu çiçek açarlar, bu da hayatınıza biraz yumuşaklık katmak istiyorsanız onları eksiksiz bir dış yer bitkisi yapar.

Aloe​

Aloe, bir ilaç yahut hoşluk eseri olarak kullanılabilir, fakat bir saksıda büyüdüğünde şahane temizleme özelliklerine de sahiptir. Soluduğumuz havayı arındırır, her türlü toksinle ilgilenir, ortamı taze meblağ. Ömür alanınızın düzgünleştirici özelliklerini güçlendirmek için banyoya koyabilirsiniz.